Przetarg na zakup biletów dla uczniów (kilka tygodni temu burmistrz informował, że z przejazdów będą mogli korzystać także mieszkańcy: czy są już jakieś konkrety? Na jakich trasach? Kto ustali ceny biletów – przewoźnik czy gmina → uchwała o maksymalnych c
Wtorek, 28 Czerwiec 2011 13:08

10 czerwca ogłoszono przetarg na dowóz dzieci do szkół podstawowych i gimnazjalnych na rok 2011/2012 wraz z zapewnieniem dzieciom opieki. Nowa umowa z wybranym w drodze przetargu przewoźnikiem (znany będzie po 28.06) obowiązywać będzie od 1 września. Po raz pierwszy w tym roku gmina rozliczać się będzie za bilet miesięczny na dziecko (760dzieci), a nie, jak wcześniej, za kilometry. Obecna umowa obwiązuje do 30 czerwca.

Przetarg ogłoszono w II pakietach, oferenci mogą składać ofertę kompleksowo na oba (jeden przewoźnik/konsorcjum) lub częściową:

- I pakiet („mały”): SP4, Gimnazjum nr 1, Zielona Wieś (dziennie ok. 108,72 km)

- II pakiet: SP5, Gimnazjum w Sierakowie (dziennie 226,40km), w ramach tego pakietu specyfikacja zakłada dodatkowe 500 km od przewoźnika na kursy dodatkowe typu zawody sportowe.

Co do pytania odnośnie ceny, będą one wynikały z przetargu, a te proponuje oferent. Co do korzystania w tym czasie z transportu przez mieszkańców: pierwszeństwo będą miały dzieci z biletami miesięcznymi. A jeśli chodzi o szczegóły zabierania przez przewoźnika mieszkańców, będziemy mogli rozmawiać po wyborze przewoźnika.