Na jakim etapie jest przetarg dot. prac remontowych na cmentarzu Armii Sowieckiej? Jakie prace (i o jakiej wartości) prowadzono tam w poprzednich latach? Jakie dofinansowanie pozyskał samorząd na obecnie planowane zadanie?
Poniedziałek, 22 Sierpień 2011 12:51

Do przetargu przystąpiło 3 oferentów. Proponowane przez potencjalnych wykonawców kwoty wahają się od 48 tys. zł do 84 tys. zł. W tej chwili trwa sprawdzanie ofert. Gminie zależy na szybkim wyłonieniu wykonawcy ze względu na to, że I etap prac (rozbiórka mogił zbiorowych) musi zostać zakończony do połowy września.

 

Zakres prac wskazany w tym roku jest kontynuacją prac ubiegłorocznych, zostaną więc wyremontowane kwatery po prawej strona cmentarza. Do tej pory gmina wykonała następujące prace: w 2005r. obłożono granitem postument oraz wyremontowano groby oficerskie, wykonano też tablice z nazwiskami poległych, za łączną kwotę 70 tys. zł. W ubiegłym roku wydaliśmy 50 tys. zł na wyremontowanie kwater po lewej stronie cmentarza. Środki w całości pochodzą od wojewody oraz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie.