Alternatywny transport dla mieszkańców sołectw
Wtorek, 20 Wrzesień 2011 07:04

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami mamy dobre informacje, dla tych mieszkańców okolicznych sołectw, którzy chcieliby skorzystać z transportu w ramach gminnych dowozów szkolnych. Mamy już zapewnienie przewoźnika, że firma będzie zabierać mieszkańców dowożąc uczniów do poszczególnych szkół.
Ze wstępnych szacunków wynika, że średnio na autobus będzie to mogła być grupa od 5-10 osób. Wszystko będzie jednak zależało od ilości uczniów dane dnia jadących do szkoły. To właśnie oni mają pierwszeństwo przejazdu. Szacunek firmy opierał się na frekwencji 100%. Na chwilę obecną z dowozów korzysta 723 uczniów szkół gminnych oraz z 42 z Zespołu Szkół Jana Pawła II. Bilety przyznawane są imiennie dla każdego ucznia. Poza imieniem i nazwiskiem ucznia oraz numerem karty na „bilecie” znajduje się również trasa przejazdu. Bilety ważne są z legitymacją szkolną, wydawane są raz na semestr. Gmina dotuje jedynie bilety dla uczniów, dla których transport jest bezpłatny. Mieszkańców obowiązywać będzie taryfa zgodna z Uchwała Gminy Rawicz z dnia 23 lutego 2011r. w sprawie ustalenia cen urzędowych za usługi przewozowe na terenie miasta i gminy Rawicz.
Dla gminy nowe rozwiązanie stanowi oszczędności rzędu 120tys. zł. Kwota założona w budżecie w oparciu o wozokilometr za rok ubiegły ok. 460 tys.zł.
Podajemy obowiązujący grafik dowozów szkolnych:
7:10 – Słupia Kapitulna – Rawicz
7:10 – Dębno Polskie – R-cz
7:30 – Żołędnica – Sarnowa – R-cz
7:25 – Sarnowa – Łaszczyn – Konarzewo – Izbice – Żylice – R-cz
 
13:00 - R-cz – Dębno Polskie (spod Szkoły Podstawowej nr 4)
13:00 – R-cz – Szymanowo (spod Szkoły Podstawowej nr 4)
14:10 – R-cz – Szymanowo – Słupia (spod Gimnazjum nr 1)
15:40 – R-cz – Sarnowa (spod Gimnazjum w Sierakowie)
15:45 – R-cz – Sarnowa – Łaszczyn – Konarzewo – Izbice – Żylice (spod Gimnazjum w Sierakowie)
16:00 – R-cz – Dębno Polskie – Szymanowo – Słupia (od poniedziałku do czwartku spod Gimnazjum nr 1)