Przedsiębiorco masz prawo!!!!
Wtorek, 30 Sierpień 2011 13:26

 

W związku z telefonami i pytaniami ze strony Przedsiębiorców naszej gminy dotyczącymi pisma w sprawie konieczności uregulowania opłaty za wpis do Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców , informujemy:
Nie ma podstawy prawnej obligującej Państwa do dokonania takiej opłaty. Jednocześnie ze względu na zapis w piśmie powołujący się na wpis do ewidencji działalności gospodarczej dodaję, że gmina/ urząd nie ma, nigdy nie miał i mieć nie będzie nic wspólnego z uiszczaniem opłat za wpis do krajowego rejestru pracodawców i pracowników. Firma z siedzibą w Warszawie na ulicy Złotej 61, o nazwie Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców rozsyła, najprawdopodobniej korzystając z bazy danych samorządów, pisma do przedsiębiorców lokalnych, szczególnie nowo otwartych firm, z prośbą o uiszczenie opłaty w kwocie 115zł za umieszczenie firmy w rejestrze, o którym mówimy. W piśmie podmiot przywołuje zapisy artykułów ustaw, czy rozporządzeń, przez co pismo dla kogoś, kto nie wczyta się w treści przywoływanych zapisów staje się bardziej wiarygodne. Ci z Państwa, którzy opłatę uiścili, mimo że zrobili to dobrowolnie, mogą próbować dochodzić swoich praw w przeznaczonych do tego instytucjach. W razie pytań, czy wątpliwości w sprawie mogą się Państwo zgłosić do urzędu.
Zainteresowanych odsyłam też do strony http://www.krpip.pl/informacje.php. strona należy do KRPiP Bielska –Białej. Na stronie są do pobrania formularze dla osób które dokonały wpłat oraz dla tych którzy pisma otrzymali ale nie zdecydowali się wpłacić pieniędzy, firma prosi przesłać wypełnione formularze do prokuratury rejonowej we Warszawie.