Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
Czwartek, 10 Październik 2013 12:06

W przyszłym tygodniu odbywają się obchody „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”, w ramach którego Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chce ustanowić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Do akcji przyłącza się także Rawicz. 

Organizatorzy zapraszają w środę - 16 października - w godzinach od 12:00 do 12:30 na deptak przy ulicy 17 Stycznia. Resuscytację na fantomach prowadzić będą, m.in. dziennikarze, strażacy, profesjonalni ratownicy medyczni oraz harcerze. Wydarzenie ma charakter otwarty, co oznacza, że może w nim wziąć udział każdy. Zachęcamy także szkoły, które dysponują własnymi fantomami, do przyłączenia się do bicia rekordu w tym szczególnym dniu.

Organizatorem akcji jest tygodnik „Życie Rawicza” przy współpracy z MED GROUP S.C., Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu oraz harcerze z ZHP Rawicz.

 

Kontakt z organizatorem:

Kacper Kwiatkowski tel. 501 299 776

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.