XI edycja "Święta Drzewa" w Gimnazjum w Sierakowie
Poniedziałek, 14 Październik 2013 12:05
W dniu 10 października br. odbyła się w Gimnazjum w Sierakowie XI edycja Święta Drzewa. Jest to program edukacji ekologicznej realizowany przy współpracy z Klubem Gaja od 2003 roku. Jego celem jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku.
Partnerem strategicznym programu są Lasy Państwowe. Nadleśnictwa w całym kraju służą ogromną pomocą merytoryczną uczestnikom programu, a także przekazują im sadzonki drzew. Nasza szkoła, jak co roku na uroczystości gościła przedstawiciela Nadleśnictwa Piaski - Pana Jarosława Zawieruchę, który wygłosił dla młodzieży prelekcję na temat lasów polskich. Swą obecnością zaszczycił nas także łowczy Koła Łowieckiego "Drop" Pan Mariusz Maćkowiak, który zachęcał młodzież i nauczycieli do pogłębiania wiedzy ekologiczno - przyrodniczej poprzez praktyczne działania dla poprawy stanu środowiska naturalnego np. sadzenie lasu przez uczniów.
Wśród zaproszonych gości był wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu - Pan Jacek Niemczynowski, który posadził drzewo przed budynkiem gimnazjum, co stało się symbolicznym zapoczątkowaniem współpracy między obiema szkołami w zakresie upowszechniania przedmiotów przyrodniczo - geograficznych. Święto Drzewa to także interesujące konkursy skierowane do wszystkich uczniów naszej szkoły. W konkursie pt: "Drzewo - rzeźba z odpadów" laureatem pierwszego miejsca został uczeń klasy IIIa - Mateusz Maćkowiak. Natomiast w konkursie fotograficznym "Kontrasty" ukazującym piękno przyrody ożywionej a przyroda zdewastowana, dyplom i nagrodę otrzymała uczennica klasy IIIb - Alicja Cichowlas. Wszystkim zaproszonym gościom dziękujemy za udział w XI edycji Święta Drzewa oraz za podarowane sadzonki drzew, które wzbogacą przyszkolne skwery zieleni.
 
 
Monika Ogrodowicz
Nauczyciel biologii
Gimnazjum w Sierakowie