Wieczorek filmowy dla Bartka
Czwartek, 31 Październik 2013 14:10

Dnia 29 października 2013 r. miał miejsce Wieczorek Filmowy, już po raz drugi organizowany w Gimnazjum w Sierakowie, tym razem w klimacie nadchodzącego Święta Zmarłych.

W stołówce szkolnej dbyła się projekcja filmu Bez mojej zgody, a seansowi towarzyszyły świeczki, poduszki i gorąca czekolada; wydarzenie zgromadziło ponad stu uczniów wszystkich klas gimnazjalnych. Całe przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwić młodzież na potrzeby swoich rówieśników, którzy często mają bardzo poważne problemy zdrowotne, a także pokazać istotę sprawy, a mianowicie, że życie każdego z nas jest cenne i wyjątkowe i należy cieszyć się każdą chwilą, bo szybko przemija. 

Całość spotkania uwieńczyły lampiony puszczane w niebo przez reprezentantów klas, jako wyraz pamięci o tych, których już z nami nie ma. Dochód z imprezy, zorganizowanej przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego – p. Hannę Janurę oraz p. Annę Szybaj, zostanie przeznaczony dla 14-letniego Bartka Małaczyńskiego z Góry Śląskiej, który choruje na białaczkę i obecnie przebywa w Klinice Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu.

 

 

Anna Szybaj

Nauczycielka języka angielskiego 

Gimnazjum w Sierakowie