Wieczorek autorski z niespodzianką
Środa, 13 Listopad 2013 13:02

Absolwent Gimnazjum w Sierakowie Przemysław Antoniak w październiku bieżącego roku wydał swoją powieść pt. "Ostatni rozkaz". Aby to osiągnąć, Przemek musiał przejść długą i ciężką drogę, poświęcić dużo swojego wolnego czasu oraz wykazać się cierpliwością.

Autor swoją książkę rozpoczął pisać cztery lata temu, a pomysł na nią zrodził się już w szóstej klasie szkoły podstawowej, co świadczy o jego dojrzałości. Inspiracją do rozpoczęcia jego przygody z pisarstwem było obejrzenia filmu pt. "Władca pierścieni". Wydanie książki jest niewątpliwie wielkim sukcesem i promocją dla naszego miasta. Przemek jest jednym z niewielu mieszkańców Rawicza, który osiągnął tak ogromny sukces. Ma on też wiele innych zainteresowań. Warto zauważyć, że w książce pojawiły się ilustracje jego autorstwa. Bardzo ważnym hobby w życiu Przemka jest również rycerstwo, odtwarza on bogatego mieszczanina z lat 1360-1380. Po wydaniu książki jego życie się zmieniło, teraz ma o wiele więcej obowiązków i mniej czasu, a i tak znajduje go dla rodziny i swoich pasji. Autor "Ostatniego rozkazu" już teraz zapowiada, że na pewno ukażą się następne części trylogii. Powieść już można znaleźć w księgarniach.

Z autorem powieści będzie można się spotkać w dniu 4 grudnia 2013 r. o godzinie 18.00 w sierakowskiej ,,Galerii na Piętrze". W tym dniu na gości będzie czekało wiele niespodzianek.  Wystawione zostaną bowiem prace plastyczne Przemysława Antoniaka, a podczas wieczorku autorskiego będzie można zadać pytania autorowi pierwszej części trylogii, obejrzeć i zakupić książkę oraz zdobyć autograf Przemka. Bardzo serdecznie zapraszamy na wydarzenie!

 

Natalia Bogdańska

Zespół Redakcyjny Gimnazjum w Sierakowie