Rola wolontariatu w życiu człowieka
Wtorek, 26 Listopad 2013 14:15

W dniu 14 listopada 2013 roku w stołówce szkolnej Gimnazjum w Sierakowie odbyło się warsztatowe spotkanie wolontariuszek szkolnego Młodzieżowego Ochotniczego Pogotowia Rówieśniczego (MOPR), którego organizatorem była uczennica klasy III A Olga Juskowiak.

Głównym celem spotkania było propagowanie idei aktywności obywatelskiej poprzez działania wolontariatu oraz poszerzenie kręgu zainteresowania tą formą pracy na rzecz ludzi potrzebujących wśród społeczności szkolnej.

Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się od zabawy tematycznej, dzięki której dziewczyny, które wcześniej znały się tylko z widzenia, mogły dowiedzieć się czegoś więcej o sobie. Następnie Olga wyjaśniła, na czym polega praca wolontariusza, a w dalszej kolejności opracowano cechy dobrego oraz złego wolontariusza.

Uczestniczki opracowały kodeks swojej pracy, a na sam koniec porozmawiały na temat tworzenia wolontariatu. To spotkanie dla wolontariuszek było niewątpliwie cenna, ponieważ mogły dowiedzieć się rzeczy, które pomogą im w dalszej pracy, wymienić się doświadczeniami, jak również wzbogacić własne kompetencje społeczne oraz interpersonalne.

 

 

Natalia Bogdańska z klasy III F

Zespół Redakcyjny Gimnazjum w Sierakowie