Gimnazjaliści z Sierakowa na pokazowej lekcji biologii
Czwartek, 05 Grudzień 2013 14:04

W dniu 17 grudnia 2013 roku w ramach nawiązanej współpracy międzyszkolnej w I Li-ceum Ogólnokształcącym w Rawiczu odbyła się pokazowa lekcja biologii na temat: Z budową i funkcjonowaniem organizmów " za pan brat"

W lekcji uczestniczyli uczniowie pierwszej klasy matematyczno - przyrodniczej Gimnazjum w Sierakowie wraz z nauczycielką biologii Panią Moniką Ogrodowicz. W trakcie lekcji pokazowej prowadzonej przez Panią Justynę Malepszą - Węcłaś uczniowie porządkowali podstawowe wiadomości na temat budowy i funkcjonowania organizmów, pracując z wykorzystaniem kart pracy i tablicy interaktywnej. Gimnazjaliści bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach wykazując się dobrą znajomością poruszanych zagadnień.

Celem tego spotkania było pokazanie młodzieży gimnazjalnej jak wygląda realizacja podstawy programowej z biologii na kolejnym etapie edukacyjnym. Wydarzenie niniejsze bezpośrednio wpisuje się w zainicjowaną od początku bieżącego roku szkolnego współpracę placówek w zakresie upowszechniania edukacji przyrodniczej. Oficjalnym rozpoczęciem kooperacji było wspólne celebrowanie gimnazjalnych obchodów Święta Drzewa, w trakcie których wicedyrektor I LO - Pan Jacek Niemczynowski posadził jedno z drzew przed budynkiem sierakowskiej placówki.

  

Monika Ogrodowicz

Nauczycielka biologii w Gimnazjum w Sierakowie