Konkurs "Nasz region w naszej Europie"
Środa, 08 Styczeń 2014 14:31

Akademia Języków Obcych EUROKONTAKT z siedzibą w Rawiczu, zajmująca się profesjonalnym nauczaniem języków obcych, obchodzi swoje 10. urodziny.  Z tej okazji placówka organizuje konkurs ph. „Nasz region w naszej Europie”.

 

Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowań własnym regionem, budowanie atrakcyjnego wizerunku Polski, ugruntowanie postaw patriotycznych zarówno wobec swojego regionu jak i kraju oraz promocja uzdolnionych artystów.

 

Konkurs będzie prowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

a)      klasy I-III szkoły podstawowej (grupy 4-6-osobowe, zgłaszane przez nauczyciela)

b)      klasy IV-VI szkoły podstawowej (grupy 4-6-osobowe, zgłaszane przez nauczyciela)

c)      młodzież 14-18 lat oraz osoby dorosłe.

 

Harmonogram rywalizacji:

a)      przygotowanie prac:

·        klasy I-III oraz IV-VI  - wykonanie prac plastycznych: albumu lub przewodnika, informującego o miejscach w regionie, które warto pokazać rówieśnikom zza granicy

·     młodzież 14-18-letnia oraz osoby dorosłe – wykonanie zdjęcia metodą cyfrową z opisem w języku angielskim i polskim (max. 140 znaków) na temat: „Podaj i opisz swoje ulubione miejsce w regionie”

b)      zgłoszenia:

·      klasy I-III oraz IV-VI: przesłanie prac na adres siedziby placówki – Rawicz, ul. 17 Stycznia 9/11 do dnia 25.02.2014r. za pośrednictwem nauczycieli/opiekunów grup

·        młodzież 14-18-letnia i osoby dorosłe: przesłanie prac na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

c)      awans do drugiego etapu:

·      w kategorii klas I-III oraz IV-VI: zostaną wyłonione 3 drużyny, które wezmą udział w finale konkursu podczas Gali Języków Obcych dnia 26.04.2014r.

·        w kategorii 14-18 lat oraz osoby dorosłe: wybranych zostanie 8 osób, którzy będą przygotowywać 5 minutową prezentację multimedialną na temat: „Czym możemy się pochwalić jako Polacy?”

 

Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane m.in. przez wydawnictwo Pearson, tj. oprogramowanie do tablicy interaktywnej dla szkoły podstawowej, reprezentowanej przez drużynę zwycięską; nagrody rzeczowe dla uczestników oraz nauczycieli i opiekunów. Nagroda główna to 1200 zł netto na kurs językowy organizowany przez Akademię Języków Obcych Eurokontakt  dla zwycięzcy II etapu w kategorii 14-18 lat + osoby dorosłe.

 

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Starosty Rawickiego Zygmunta Wolnego.

 

Szczegóły konkursu: www.eurokontakt.edu.pl

 

Uwaga! Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się i akceptacja Regulaminu Konkursu dostępnego na stronie internetowej placówki.