Pozostałe fundusze
"SarNÓWKA PARK"
Piątek, 08 Listopad 2013 14:33

 

W ramach konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" Programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020"  organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gmina Rawicz zrealizowała  projekt pn. "SarNÓWKA PARK - zagospodarowanie terenu".

Przedmiotem projektu było zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Sarnówce, gdzie wybudowano wiatę drewnianą z możliwością grilla, ogrodzenie z siatki i paneli, plac zabaw, posiano trawę, posadzono drzewa i krzewy oraz zakupiono elementy małej architektury jak: kosz na śmieci i ławki ogrodowe. Prace te stanowią I etap kompleksowego zadania.

Wykonawcą prac była Firma Handlowo - Usługowa Marian Bzdęga z Pępowa.

Udział w pracach brali również mieszkańcy Sarnówki pod kierunkiem pana Sołtysa Marka Maćkowiaka. Mieszkańcy wykonali roboty związane z zagospodarowaniem terenu pod nasadzenie drzewek i pod plac zabaw oraz zakupili drzewka i krzewy.

Koszt  zadania obejmujący roboty budowlane oraz zakup drzewek wyniósł 60 154,14zł. Ponadto praca mieszkańców sołectwa została wyceniona na 14 561,55zł.

Projekt pn. "SarNÓWKA PARK - zagospodarowanie terenu" został współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020" w wysokości 30 000,00zł.

 

 

 

 
Żylice
Wtorek, 28 Sierpień 2012 10:34

Read moreZakończyły się prace budowlane przy remoncie świetlicy wiejskiej w Żylicach w ramach zadania „Żylice – wieś z jajem”. Wykonawcą prac była Firma Handlowo – Usługowa Marian Bzdęga z Pępowa.

 

Więcej…
 
Prace zakończone
Wpisany przez Honorata Dąbrowicz, Maria Krzyżosiak   
Poniedziałek, 24 Październik 2011 14:33

Zakończyły się prace budowlane przy budowie „ Sołeckiego zakątka” w Kątach. Wykonawcą prac był Zakład budowlany „ Elios II” z Krobi.

Więcej…
 
Dotacje otrzymane przez Gminę Rawicz
Czwartek, 20 Sierpień 2009 08:43

UMG Rawicz zgłosił projekty do dofinansowania i otrzymał dotacje z funduszy strukturalnych na następujące inwestycje:
   
     1.  „Budowa Gimnazjum i Środowiskowej Hali Sportowej w Sierakowie”. Dotację celową otrzymano w ramach Kontraktu Wojewódzkiego (umowa między Wojewodą Wielkopolskim a samorządem Miasta i Gminy Rawicz) i wynosiła 162.016,16 zł. W ramach zadania wybudowano nowoczesny budynek dydaktyczny o wysokiej estetyce, do którego uczęszcza aktualnie 858 uczniów. Szkołę wyposażono w nowoczesne pracownie językowe oraz informatyczne.

Więcej…